Nové Znížená cena! TERN ebike GSD S00 Zväčšiť

TERN ebike GSD S00

CA21NESE01HLRHB90

Nový produkt

5 388,90 € s DPH

Pôvodná cena5 498,90 €s DPH

-110,00 €

Dostupnosť: 2-5 dní

Detaily

Ohromne užitočný - prekvapivo malý

Značka Tern nie je len výrobcom skladacích bicyklov, ale snaží sa tiež vylepšiť život nás všetkých skrz zníženia dopadov ľudského správania na životné prostredie. Vývoj a výroba tých najlepších možných skladacích bicyklov na svete je len prvým krokom. Medzi ďalšie potom môže patriť predstavenie skladacieho nákladného bicykla Node Cargo či skladacích elektrobicyklov Vektron. Avšak zásadným krokom je uvedenie kompaktného nákladného elektrobicykla Tern GSD do ulíc svetových miest. GSD totiž definuje novú kategóriu "úžitkový kompakt". GSD hravo prepraví dve deti a týždňový nákup alebo 180 kg nákladu, pritom na dĺžku meria iba 180 cm, teda menej než mestský bicykel holandského typu. Vďaka skladaciemu predstavcu Physis a zasúvacej sedlovke dokážete bicykel uschovať u seba v byte alebo previezť vo väčšom kombíku. GSD je možné individuálne nastaviť pre osoby výšky 150 až 195 cm, takže ho využijú úplne všetci - mama, otec i deti. Špičkový motor Bosch Cargo je napájaný jednou či dvomi 500 Wh batériami a GSD tak prejde až 250 km. Súčasťou vybavenia je integrované osvetlenie, blatníky, stredový stojan a dokonca aj opierky na nohy pre spolujazdca, teda všetko, čo k cykloživotu potrebujete.

"Typický zástupca elektrobicyklov na súčasnom trhu vyzerá v podstate ako štandardný bicykel s primontovaným motorom a batériou" hovorí Josh Hon, kapitán Tern tímu. "To znamená, že všetky zmysluplné kompromisy, ktoré boli pri konštrukcii dopravného prostriedku navrhnutého pre poháňanie ľudskou silou učinené, sú prenášané na elektrobicykle, kde ale strácajú pôvodný zmysel. "Gé-eS-Déčko" je výsledkom zásadného vzhľadu: keď navrhujete bicykel na elektrický pohon, nie je potrebné ustúpiť z požiadavok na kľúčové prvky funkčnosti, ako sú napríklad komfort a objem nákladu preto, aby ste optimalizovali rýchlosť. S elektrickým pohonom Bosch sa 20" kolesá pohybujú rovnako rýchlo ako so 700C, ale vďaka menším kolesám je zrýchlenie ostrejšie. Menšie kolesá nám tiež dovolili maximalizovať kapacitu nákladu. Najlepšie na tom je, že všetky tieto klady sme vložili do modelu veľkosti štandardného mestského bicykla."

Prvotriedna stabilita
Je faktom, že jazda na mopede je jednoduchšia než na motocykli a rovnako tak platí, že na GSD sa jazdí lepšie než na mnohých elektrobicykloch momentálne dostupných na trhu. Menšie kolesá, nízky rám a centrálne uložený motor s batériou vytvárajú extrémne nízke ťažisko. To všetko spolu s predĺženým rázvorom robí GSD mimoriadne stabilným a ľahko ovládateľným. Táto výnimočná stabilita je úplne zásadná a veľmi cenená pri plnom naložení, obzvlášť v prípadoch, keď sú vašim nákladom neposedné deti. A pretože elektrobicykle sa obvykle pohybujú vyššou priemernou rýchlosťou, väčšia stabilita tiež zvyšuje bezpečnosť.

Extra priestranný
Model GSD je určený k transportu nákladu a tým myslíme skutočne veľa vecí. Rám, vidlica a súčiastky boli testované tak, aby si poradili s viac než 180 kg celkovej záťaže jazdca a nákladu. Štandardne sa dodáva s integrovaným zadným nosičom s dĺžkou 80 cm. Na GSD sa vojdu dve deti v sedačkách alebo jeden dospelý pasažier. Na bicykel možno pridať ďalšie nosiče vo forme spodných opôr a zadného či predného nosiča. Tern tiež uverejnil rozmery upevňovacích bodov rámov, aby si záujemci mohli navrhnúť a postaviť svoje vlastné príslušenstvo k nosičom.

Prenositeľnosť, skladovateľnosť
Napriek tomu, že GSD môže prevážať mimoriadne veľký náklad, nemá najmenší problém sa vysporiadať aj s rušným mestským prostredím. Vzhľadom k tomu, že nie je dlhší než štandardný bicykel, vojde sa do štandardného nosiča na aute alebo autobuse. A navyše, pomocou patentovaného skladacieho mechanizmu ho možno zložiť do ešte menších rozmerov. Iba tri sekundy sú potrebné k tomu, aby sa výška znížila o 1/3 a šírka o 40%. Výsledné rozmery tak umožnia bicykel prepraviť vnútri áut strednej veľkosti, ako napr. VW Touran. Vďaka špeciálne navhrnutému nosiču je GSD možno prepraviť vo vertikálnej polohe aj v malom výťahu.

Kvalitné komponenty
Zatiaľ čo mnoho bicyklov orientovaných na náklad väčšinou používa komponenty bežných bicyklov, GSD ide s niektorými najrobustnejšími súčiastkami o krok ďalej. Príkladom sú 4 piestové kotúčové brzdy Magura, zákazkové plášte 2,4" Schwalbe Super Moto-X, náboje s pevnou osou Boost a zákazkové dvojité ráfiky so šírkou 36 mm.

Tern GSD je skrátka vašim budúcim druhým alebo dokonca jedinným rodinným autom.

PARAMETRE

Farbačierna
BatériaBosch 500 Wh
BrzdyMagura MT5
Dojazd50 - 100 km
Hmotnosť35 kg
Kolesá20"
MotorBosch Cargo Line
Nosnosť200 kg (max. 120 kg jazdec)
Počet prevodovvariabilný (380%)
RámAl 6061
Rozmery zložený176 x 40,5 x 87 cm
RadenieEnviolo NuVinci
Výkon85 Nm / 25 km/h
Nastaviteľný predstavecAndros

6 ďalších produktov v rovnakej kategórii: