Znížená cena! Catlike prilla Forza 2.0 R049 Black White Red Zväčšiť

Catlike prilba Forza 2.0 R049 Black White Red

Nový produkt

Forza 2.0 je prvá prilba od Catlike s oddeliteľným chráničom brady určená pre enduro a zjazd.

Viac detailov

  • M
  • L

183,90 € s DPH

174,90 € s DPH

-9,00 €

2 položky

Dostupnosť: 1-3 dni

Detaily

Forza 2.0 je prvá prilba od Catlike s oddeliteľným chráničom brady určená pre enduro a zjazd. Jej univerzálnosť, konštrukcia a ventilácia vytvára jedinečnú možnosť užiť si ešte viac extrémnu jazdu na horskom bicykli. Táto prilba bola koncipovaná pre milovníkov hôr, ktorí hľadajú maximálnu ochranu pri najrizikovejších dobrodružstvách a ktorí potrebujú prilbu, s ktorou budú môcť čeliť rôznym výzvam.

Ventilačný systém prilby Forza 2.0 sa nazýva "Oval Ventilation System", a keby sme ju chceli porovnať s ostatnými modelmi v tejto triede, ide o revolučnú konštrukciu. Rozloženie oválnych otvorov v čelnej a zadnej časti prilby tvorí vnútorný ventilačný kanál, kde vzduch prúdi neustále a vytvára tak najviac odvetranú prilbu tohto typu na trhu vôbec.

Pri praktizovaní extrémnych disciplín je vetranie veľmi dôležité. Počas úseku, kedy cyklista stúpa na vrchol, vydáva enormné úsilie vedúce k potu a vyčerpaniu. V tomto kritickom okamihu má efektívne ochladzovanie zásadný význam pre udržanie optimálneho výkonu. V dôsledku toho je počas zjazdu vítaným osviežením regulácie teploty hlavy po vynaloženom úsilí z výšľapu.

Univerzálnosť prilby Forza 2.0 robí aj bezpečnostný systém "Triangle Security System". Jedná sa o technológiu, ktorá umožňuje veľmi rýchlo a ľahko pripojiť a odstrániť chránič brady. Vďaka tomu, Forza 2.0 sa prispôsobuje viac potrebám cyklistov striedajúcich tréning, enduro a zjazd.

Pripojením chrániče brady na prilbu, je dosiahnuté plné ochrany spodnej časti tváre. Táto citlivá oblasť je náchylná k nárazom počas tréningu aj pretekov, kde cyklisti striedajú vysokú rýchlosť s potenciálne nebezpečnými prekážkami.

Skvelé ochranné schopnosti neovplyvňujú negatívne hmotnosť prilby. Forza 2.0 patrí medzi najľahšie helmy na trhu, váži iba 668 gramov vrátane chrániča brady. To sú skvelá čísla, ak vezmeme do úvahy všetky komponenty, ktoré helmu tvoria.

Revolučný je tiež upínací systém Forza 2.0. Vďaka spoločnému úsiliu Catlike a Boa Technology, bol vyvinutý upínací systém, ktorý kombinuje presnosť a pohodlie ako nikdy predtým u žiadnej cyklistickej prilby. Upínacie koliesko má nižší profil, ktorý umožňuje milimetrový posun s každým kliknutím v oboch smeroch. Systém využíva laniek, ktoré zaručujú bezproblémové obopnutie hlavy.

Vo vnútornej časti prilby je vložená sieť, ktorá chráni proti hmyzu a ďalším prvkom, ktoré by boli pri jazde na bicykli na obtiaž. Okrem toho všetky vypchávky Forza 2.0, vrátane výplne brady, sa môžu vylúčiť a vypraté v rámci správnej údržby. -----------------------

veľkosti: MD: 668gr -> 55-58 cm LG: 700gr -> 59-61 cm

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: